Ukupno: 119427

Obilježavanje Europskog školskog sportskog dana
Autor: ANITA DONĐIVIĆ, 18. 10. 2019.

Dana 30. rujna, 2019. godine naša škola se, četvrtu godinu za redom, aktivno uključila u obilježavanje Europskog školskog sportskog dana, manifestacije pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. U organizaciju Europskog školskog sportskog dana uključeno je više od 15 europskih država pod pokroviteljstvom  EUPEA-e (European Physical education association) među kojima je i naša zemlja.

Naša škola se i ove godine uključila u ovu hvale vrijednu akciju. Profesorica TZK Anita Donđivić je s učenicima drugih razreda posjetila park šumu Šubičevac. Učenici su pješačili 5 kilometara, nakon čega su odradili trening snage u prirodi (koristeći prepreke i sprave koje se tamo mogu naći).