Mjesec hrvatske knjige 2020. od 15. listopada do 15. studenoga - Nacionalni kviz za poticanje čitanja
Autor: Marija Urem, 14. 10. 2020.

I ove godine na www.mhk.hr/kviz možete rješavati Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Nosi naziv Istraživači planeta Z., u skladu s temom manifestacije, a zbog epidemiološke situacije za ovogodišnji će Kviz trebati istražiti i proučiti ponuđene provjerene online izvore informacija.

Programski i organizacijski odbor Mjeseca hrvatske knjige 2020. na 1. sjednici, održanoj 10. lipnja 2020. godine, usvojio je prijedlog da svečano otvaranje manifestacije bude u Ivanić-Gradu 15. listopada 2020. godine. Ovogodišnja je manifestacija posvećena planetu Zemlji, u povodu 50. godišnjice obilježavanja Dana planeta Zemlje, a moto je Razlistaj se!

Pokrovitelj manifestacije već tradicionalno je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba.

Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja možete pristupiti na www.mhk.hr/kviz. Više o programu Mjeseca hrvatske knjige 2020. u Šibensko-kninskoj županiji pogledajte ovdje.