« Kolovoz 2022 »

Međunarodni dan mentalnog zdravlja
Autor: Martina Mikulandra, SNEŽANA ŽAJA, 12. 10. 2021.

Ove godine sloganom „Briga o mentalnom zdravlju za sve: neka bude stvarnost“, SZO nastavlja osvještavanje potrebe da se unaprjeđuje dostupnost i kvaliteta različitih usluga u području mentalnog zdravlja Također, potiče na isticanje pozitivnih priča u brizi za mentalno zdravlje stanovništva te sama nudi u svojim materijalima alate koji mogu pomoći u brizi za mentalno zdravlje i pružanje podrške drugima.

Foto-album: http://ss-medicinska-si.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=172

Pogledaj "Opširnije"

Ove godine 4.A i 5. A  razred medicinske sestre/tehničari potrudili su se da i naša škola ima pozitivnu priču o brizi za mentalno zdravlje. Zajedno sa svojim nastavnicima, Silvijom Petković i Antom Papkom, osmislili su istraživanje vezano za mentalno zdravlje  te su ga proveli među učenicima  naše škole.  Isto tako, zanimljivosti vezane uz mentalno zdravlje, zablude i istine o njemu te ono najvažnije, kako zaštiti i unaprijediti mentalno zdravlje   prikazali su putem zanimljive ali nadasve edukativne  prezentacije koja se prikazivala u predvorju  Medicinske škole. Na taj način  podsjetili smo sve  na važnost ulaganja u sustav podrške  i promicanje mentalnog zdravlja ali i na potrebu  destigmatizacije osoba  čije je mentalno zdravlje narušeno.