« Kolovoz 2022 »

"Odgovorno roditeljstvo"
Autor: SNEŽANA ŽAJA, 10. 3. 2022.

Učenici 3.B i 2.A razreda na satu vjeronauka imali su gošću.Došla im je gospođa Marija Friedrich, supruga i majka četvero djece, vjeroučiteljica i voditeljica Obiteljskog savjetovališta u Šibeniku.Gospođa Marija upoznala ih je s "odgovornim roditeljstvom".

Pogledaj u Opširnije!

U sklopu nastavne jedinice "Odgovorno roditeljstvo" učenici su imali prilike saznati jednu od metoda prirodnog planiranja obitelji te kako je odgovorno roditeljstvo važna odlika zdravog bračnog i obiteljskog života, a roditelji su pozvani takvu svoju odgovornost prema djeci pokazivati od trenutka začeća, pa i prije, sve do onoga vremena kada postaju sposobna samostalno živjeti. Marija je govorila o Billingsovoj metodi planiranja obitelji te svim prednostima koje ona pruža bračnim parovima spominjući i neke primjere parova iz Obiteljskog savjetovališta.

Učenici su na kraju izlaganja imali i pitanja te su izrazili želju da ih gospođa Marija ponovno posjeti sa sličnim zanimljivim temama.