« Rujan 2024 »

Naziv projekta: Vještine za zdraviji svijet

Akronim: Skills for a healthier world

Autor: Snežana Žaja, 12. 6. 2011.

Stručni izlet učenika programa medicinska sestra-medicinski tehnićar (2.A i 3.A razred) u Split realiziran je 11.lipnja 2011.

Voditelji stručnog izleta bili su: Nikolina Kosor, Marija Briški i Snežana Žaja.

Učenici 2.A razreda posjetili su KBC "Firule", odjel rodilišta, pedijatrije i sterilizacije.

Odjel rodilišta KBC "Firule" spada među najmoderniji odjel u našoj zemlji.

Na rodilištu smo posjetili JIL neonatologije  gdje su smješeten prijerođena djeca i novorođenčad kojima su ugrožene vitalne funkcije. Na pedijatriji smo posjetili male bolesnike odjela te JIL za dijenačku i veću djecu kojima je također potrebna 24-satna intenzivna skrb.

Odjel sterilizacije spada u najbolje odjele sterilizacije u našoj zemlji. Prigodom posjeta glavna sestra, sestra Magdalena, održala nam je stručno predavanje iz sterilizacije i kontrole sterilizacije.

Ovim putem zahvaljujemo se dežurnoj sestri bolnice, Vlasti Balić, vms, koja nam je pružila lijepo gostoprimstvo.

Učenici 3.A razreda posjetili su dom umirovljenika "Zenta". Osim upoznavanja sa životom pokretnih korisnika doma, kojima nije potrebna stalna zdravstvena skrb, posjetili smo dio doma (stacionar) gdje su smješteni neopokretni korisnici kojima je zdravstvena skrb potrebna tijekom 24 sata.

Kroz dom nas je provela dežurna medicinska sestra kojoj se ovim putem zahvaljujemo.

Nakon stručnog dijela izleta, prošetali smo starom jezgrom Splita i Trogira te se na povratku okupali u Primoštenu, tj u Docu.