Ukupno: 119428

E-medica - Međunarodna smotra zdravstvenih škola

Danas se projekt  "E-medica" realizira pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta; Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNeta, a godišnje u njemu sudjeluje oko 300 učenika i nastavnika iz 35 srednjih škola iz Hrvatske i inozemstva. U okviru projekta učenici realiziraju oko 40-45 zajedničkih učeničkih projekata, 30-tak učeničkih razmjena i desetak video konferencija u tijeku školske godine.

Pored 25 zdravstvenih škola iz Republike Hrvatske, projekt je izazvao interes izvan naših granica, tako da su mu se priključile 4 slovenske zdravstvene škole (Maribor, Ljubljana, Celje i Novo mesto), dvije škole iz Srbije (Beograd i Sremska Mitrovica), te Zdravstvena škola iz Skopja. Zbog posebnosti projekta priključilo nam se i hrvatskih 8 partnerskih škola, škola koje nisu zdravstvene struke.

Od kada se projekt „E-medica“ 2006. godine afirmirao  kao pilot-projekt CARNeta do danas ostvarili smo respektabilne rezultate u povezivanju i inovativnom korištenju novih IK tehnologija u strukovnim školama, povezivanju zajednica, promoviranju novih znanja i poučavanja, te uporabe video konferencija u strukovnoj nastavi.

Projekt „E-medica“ bio je i jedan od temeljnih razloga da je Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar, kao nositelj projekta, prije tri godine promovirana u jednu od 70 svjetskih Microsoftovih Inovativnih škola, te je projekt predstavljen na Microsoft WorldWide Innovative Education Forum 2010. u Cape Townu u Južnoafričkoj Republici.
Više o "E-medici" na stranici:  http://www.e-medica.hr/hr-hr/početna.aspx