Korisnik:
Lozinka:

Škola je kum

Već nekoliko godina škola je kum siromašnoj dejvojčici iz Tanzanije pod imenom Margret Mbalale.

Više o projektu pogledate u nastavku teksta, te na linku vrijednih volontera čija udruga je zaslužna za to:

Kolovoz 2017:

Vijesti:

.
Iz dalekog sela Mkongo smještenog na jugu Tanzanije stižu najnovije vijesti o napretku vašeg kumčeta.
Vjerujemo da će vas razveseliti kako zahvaljujući vašoj pomoći, ali i vrijednom učenju Margret napreduje i
odrasta u odgovornu i veselu mladu osobu.
Prema njenom izvještaju iz 2.razreda možete vidjeti da je po učenju na 1.mjestu u svom razredu. Posebno je
talentirana za engleski jezik, ali oko svih predmeta se trudi jer shvaća kako je čeka bolja budućnost s
kvalitetnijim obrazovanjem. Osim svjedodžbe, šaljemo njene najnovije fotografije i priznanicu o plaćenoj
školarini. Kako se sramila, naši volonteri su se namučili kako bi izmamili osmijeh na lice vašem kumčetu.
Puno pozdravlja vas i vaše najbliže. Neizmjerno je sretna što ste uz nju i vaša podrška ju motivira da se
dodatno trudi. Od srca se zahvaljuje na poklonu.

Kolajna ljubavi

Više u privitcima na dnu stranice.

Travanj 2017:

.
Zajedno pratimo vaše kumče iz godine u godinu i sretni smo da Margret sve više napreduje.
Kroz svoj 2.razred postizala je pohvalne rezultate te stoga nije čudno da je po učenju na 3.mjestu u svom
razredu. Razrednica kaže da se njen trud i zalaganje vide u ocjenama te da je iz građanskog odgoja najbolja.
Malena vam šalje svoje tople pozdrave i nada se da ćete ju i dalje bodriti svojom podrškom.
U prilogu su njezine fotografije, svjedodžba te priznanice iz banke o plaćenoj školarini.
Vjerujemo da će vas razveseliti njezine fotografije s poklonom koji ju je jaaaako razveselio i nije se prestala
zahvaljivati na njemu te ga svima pokazivati.

Kolajna ljubavi

Više u privitcima na dnu stranice.

Prosinac 2016:

Skupljamo ponovno za školarinu i šaljemo poklone!

Kaže Kolajna Ljubavi:

Dragi nasi kumovi,

u sijecnju 2017 krece nova skolska godina tj. 1. polugodiste Vaseg kumceta pa Vam saljemo nove upute.
Prvi dio skolarine treba uplatiti najkasnije do 10.01.2017. buduci ce nasi volonteri tada krenuti s obilaskom skola.
Za skolsku godinu 2017. uplaceno je dosad: 0 kn, te ostaje za podmiriti: 986 kn (130 eura).

Dragi naši kumovi,

krećemo s prikupljanjem poklona koji će se i ovaj put predati Vašem kumčetu i beskrajno ga razveseliti.

Zbog ograničenosti prostorom te samo jednim volonterom koji ide u regiju gdje je Vaše kumče, poklon bi trebao sadržavati isključivo:

- 1 šarene čarape (sokne, bičve ili kako ih već nazivate),1 kemijsku (penkalu) te 1 čestitku ili razglednicu ili pismo + Vaša fotografija (ukoliko želite).

Prve poklone šaljemo s volonterkom krajem 12. mjeseca pa Vas pozivamo da poklon pošaljete najkasnije do 20.12.2016. na navedenu adresu.

Studeni 2016, stigle su novosti o kumčetu:

Poštovanje,

Posjetili smo Vaše kumče u brdovitom Mkongu na jugu Tanzanije. Mkongo je malo mjestašce, karakteristično
po oskudici i izoliranosti od glavnih prometnica. Volonteri su se uputili tamo na motor taksiju čudeći se
crvenim kućicama od blata i velikim obiteljima koje žive u njima. Margret je jedna od sretnica koja ima
mogućnosti pohađati ovako kvalitetnu školu te veći dio dana biti sita i na toplom. Kako Vaše kumče pohađa 2
razred škole St. Xavier's English Medium School u ovom brdovitom kraju, zbog hladnoće su dugačke hlače
postale dio uniforme. Presretna je što ima tako velikodušne kumove koji su joj sve to omogućili te Vas od srca
pozdravlja.
Srdačan pozdrav,  Kolajna ljubavi

Siječanj 2015, novosti o kumčetu:

Pismo od Kolajne Ljubavi:

Postovanje,

nasi volonteri i ovaj put putovali su diljem Tanzanije s ciljem da posjete sticenike Udruge.

Izvjestaj o kumcetu pronaci cete u privitku ovog maila. Od srca Vam hvala za dobrocinstva!

Srdacan pozdrav,

Nove slike u galeriji.

Izvještaj za 2014.

Lipanj 2013, novosti o kumčetu:

Pismo od Kolajne Ljubavi:

Poštovanje,

ispričavamo se što ove godine kasnimo sa slanjem izvještaja. Velika vecina volontera bila je okupirana
prikupljanjem stvari za kontejner, kasnije sa organiziranjem Skupštine Udruge, stoga tek sad dobivate nove
informacije o svom kumčetu o završetku protekle školske godine u Tanzaniji. Nadamo se vasem
razumijevanju te u ime Udruge i djece koju smo obišli, zahvaljujemo na vašoj pomoci koja doprinosi onome
što je najvažnije - izgradnji bolje budućnosti za vaše kumče.

Naši volonteri posjetili su vaše kumče i u prilogu ćete pronaći njezine najnovije fotografije te svjedodžbu.
Margret je po učenju zauzela 6. mjesto u svom razredu.
Njezina svjedodžba je na engleskom jeziku pa ćete lako odgonetnuti koliko je dobila iz kojeg predmeta.
Naši volonteri su je pohvalili jer je jedna od najboljih učenica u svom razredu.
Puno vas pozdravlja i zahvaljuje na svemu.

Nove slike u galeriji.

2012:

Od prošle godine škola je kum siromašnoj dejvojčici iz Tanzanije pod imenom Margret Mbalale.

Prošlogodišnja školarina je uspješno prikupljena prilozima đaka i profesora. Pomalo se skupljaju novci i za 2012.

Više o projektu pogledajte na linku vrijednih volontera čija udruga je zaslužna za to:

Također je početkom prosinca poslat poklon za naše kumče. Nešto malo školskog pribora i još neke sitnice.

2017-01.pdf
2017-02.pdf

UPISI 2016/2017

VAŽNI DOKUMENTI

Koliko dnevno vremena utrošiš na učenje?

Šibenik

Ispis statistike od 3. 7. 2014.

Ukupno: 1997351